Zespoły

GALERIA


20-lecie GTW PROGRESKoncert w ramach Wieczorów Artystycznych SDK
fot. Janusz Krzywonos


GTW PRO.GRES

08/06/2015    Foto: Angelika Wyrwas i Piotr Płoski

Dzielimy się z Wami fotografiami, które są relacją z prób.


Wakacyjne warsztaty taneczne

02/07/2012    Foto: Katarzyna Hrycek

Korzystając ze świetnych warunków jakich zapewnia nam sala tańca zaproponowaliśmy młodzieży pięciodniowy maraton z technikami współczesnymi i hip-hopem. Ponad 30 osób skorzystało z naszego zaproszenia i brało udział w zajęciach w pierwszym tygodniu wakacji. Na zewnątrz upały doskwierały wszystkim lecz na Sali tańca praca była bardzo przyjemna dzięki klimatyzacji.

 

Warsztaty poprowadzili doświadczeni instruktorzy:

  • Taniec współczesny – Monika Godek i Agata Skiba
  • Hip – hop – Tomasz Berkowicz

 

Wprowadziliśmy też godzinny wkład ilustrowany prezentacjami multimedialnymi, który wyjaśniał zagadnienia tańca współczesnego, różnych jego dróg rozwoju oraz opowiadał o choreografach, których dokonania wprowadziły taniec współczesny na nowe obszary.

Warsztaty zakończyliśmy prezentacjami poszczególnych grup oraz rozdaniem dyplomów dla wszystkich uczestników. Niektórzy z nich dokonali szerszego podsumowania.

 

Recenzja uczestniczki warsztatów:

„Warsztaty pomogły wszystkim uczestnikom rozwinąć ruch w dwóch odmiennych stylach tańca; współczesnym i hip-hop. Pomogły poczuć ich odrębną swoista energię oraz zapoznać się z ich krótka historią, ewolucją, technikami, elementami. Zagwarantowały też dobrą zabawę.

Instruktorzy, to osoby doświadczone. Potrafili przekazać taneczną wiedzę i w pełni wykorzystali czas warsztatów oraz stworzyli świetny, luźny kontakt z uczestnikami. Istotne, co wzbudziło moje uznanie, to, że brali pod uwagę ryzyko kontuzji, kładli nacisk na bezpieczeństwo i dużo mówili o technicznym wykonaniu trudnych i inwazyjnych elementów choreografii.
Każdy z instruktorów wniósł cos innego, nowe elementy, nową energię, siebie. To w połączeniu z częścią teoretyczną przełożyło się na jakość i różnorodność zajęć.

Warsztaty były przemyślane i na poziomie. „Dopięte na ostatni guzik” Dziękuje za efektywny, intensywny i mile spędzony tydzień, liczę na więcej podobnych imprez.”

 

Z poważaniem Anna Chabko

 

Dla nas organizatorów największą nagrodą były miłe słowa od uczestników warsztatów i uśmiechy na ich twarzach.

Koordynator warsztatów
Mariola Węgrzyn – Myćka


Wystawa Taniec w fotografii

07/09/2011    Foto: Janusz Krzywonos

Autorzy prac są absolwentami Państwowego i Pomaturalnego Studium Kształcenia Animatorów Kultury i Bibliotekarzy w Krośnie.
Mają na swoim koncie udział w wystawach indywidualnych i zbiorowych.

Efekt współpracy z Grupą Tańca Współczesnego PRO.GRES w czasie prób, występów oraz sesji plenerowych prezentują na wystawie "Taniec w fotografii". Sztuka uchwycenia tego, co nieuchwytne to zadanie trudne. Jego realizacja to wspaniała przygoda. Spotkanie z efektem pracy fotografów i tancerek to przyjemność.


Roztańczone Pogranicze - koncert finałowy

17/06/2011    Foto: Gabriela Gierla

 

Kiedy babcia widziała, jak czytam w łóżku, za każdym razem powtarzała mi:

zostaw to, książki są niebezpieczne.

 

Ten intrygujący tekst zaczerpnięty z książki "Dom z papieru" autor Carlos Maria Dominquez, to początek historii, która rozegrała się w świecie książek i opowiedziana została ruchem i tańcem przez grupę tańca współczesnego PRO.GRES. Premiera spektaklu odbyła się w Sanocki Domu Kultury w czasie koncertu , który finalizował projekt "Roztańczone pogranicze".


Wystawa Taniec w fotografii

08/07/2010    Foto. Marcin Kudła


Wieczory Artystyczne

07/06/2010    SDK

Grupa Tańca Współczesnego "PRO.GRES" 7 czerwca zaprezentowała na scenie SDK efekt swojej całorocznej pracy.

W pierwszej części wieczoru tanecznego zatańczono etiudy do muzyki klasycznej (Bach, Chopin, Piazzola).

W drugiej części w choreografiach wykorzystano muzykę współczesną (Cirque du Soleil, The Herbalister Band Session, Rouge Rouge).

Szczególną uwagę widzów przyciągnęły choreografie z tkaninami oraz z wykorzystaniem ruchowych elementów technicznych na scenie.

Znakiem charakterystycznym tego koncertu był irys, który w graficznej formie pojawił się w scenografii, w malowanej formie zakwitł na kostiumach tancerek, a w postaci olbrzymiej wiazanki trafił do rąk szczęśliwej opiekunki zespołu.


Mariola Węgrzyn Myćka