Gwiazdy Jazzu w SDK

AKTUALNOŚCI

OSTATNI DZIEŃ LATA - LATE NIGHT POEMS

od 22/02/2023 do 22/03/2023 | Gwiazdy Jazzu w SDK
OSTATNI DZIEŃ LATA - LATE NIGHT POEMS

22.03.2023 godz. 19.00
OSTATNI DZIEŃ LATA
LATE NIGHT POEMS
Bartłomiej "Eskaubei" Skubisz – słowo
Michał Szkil - fortepian 
Piotr Lemańczyk – kontrabas
Tomasz Nowak - trąbka 
Dawid Fortuna - perkusja 
cena biletu 40 zł


Late Night Poems - Ostatni Dzień Lata

28 października 2022 r. nakładem U Know Me Records w formie limitowanej edycji winylowej ukazał się album formacji Late Night Poems – „Ostatni Dzień Lata”. Zespół w swojej formule łączy akustyczny jazz wykonywany przez czołowych muzyków polskiej jazz sceny z poezją i spoken word. O albumie entuzjastycznie wypowiadali się m.in. Praktik i Envee.

Na płycie dominuje szlachetne brzmienie fortepianu, kontrabasu, trąbki i perkusji, które obsługują jedni z topowych muzyków na polskiej scenie jazzowej: Piotr Lemańczyk – kontrabas, Dawid Fortuna – perkusja, Michał Szkil – fortepian, Tomasz Nowak – trąbka. Muzycznie na płycie znajdziemy zarówno swing jak i groove, elementy free oraz subtelne, przestrzenne współgranie poszczególnych muzyków.

Materiał, który powstał podczas spontanicznej sesji nagraniowej niesie w sobie ducha wolności, improwizacji i uważnego słuchania siebie nawzajem. To muzyczna i poetycka podróż krętą ścieżką prowadzącą od plaż Bałtyku, przez ulice jednego z robotniczych miast i nocne studio w radiu, aż po egzystencjalne rozważania. Za ideę płyty, warstwę tekstową i spoken word odpowiada Bartłomiej „Eskaubei” Skubisz.


fot.B.Czyżewska