Wydarzenia

AKTUALNOŚCI

KROKE

od 22/02/2018 do 22/02/2018 | 22 lutego godz.18.00
KROKE

KROKE

Tomasz Kukurba (altówka)

Jerzy Bawoł (akordeon)

Tomasz Lato (kontrabas)


22 lutego godz.18.00

cena biletu - 20 zł

sala widowiskowa SDK


Kroke to zespół, który święci triumfy na światowej scenie muzycznej od wielu lat. 

Początkowo był kojarzony jedynie z muzyką klezmerską, a w swojej obecnej twórczości sięga po inspiracje do muzyki etnicznej i autorskie improwizacje. W ten sposób zespół stworzył własny, unoszący się ponad granicami i formami styl występując na całym świecie z wybitnymi artystami od Petera Gabriela, Tomasza Stańko po Nigela Kennedy’ego.

W 2017 roku Kroke obchodziło 25-lecie swojej działalności artystycznej. Z tej okazji ukazały się dwa albumy: Traveller i dwupłytowa kompilacja „25 The Best Of” z najważniejszymi utworami z całego okresu działalności zespołu. Natomiast nakładem Świata Książki została wydana bogato ilustrowana książka ze zdjęciami archiwalnymi Kroke i rozmowami z artystami.

25-lecie Kroke to także szereg wyjątkowych koncertów z gośćmi specjalnymi z całego świata, z którymi zespół współpracował na przestrzeni lat. Wśród nich znaleźli się Anna Maria Jopek, Zohar Fresco czy Tomasz Stańko.

 

"Uważam ich za fantastycznych, uduchowionych muzyków. To wspaniały zespół."

Peter Gabriel 

"To, co tak skutecznie pociąga mnie w muzyce Kroke, to ich duchowa rzeczywistość, to znaczy szczerość i autentyczność w tej muzyce. "

Nigel Kennedy