Wydarzenia

AKTUALNOŚCI

Cracow Golden Quintet

od 03/11/2018 do 03/11/2018 | 3 listopada 2018 godz.18.00
Cracow Golden Quintet

Cracow Golden Quintet

3 listopada 2018 godz.18.00

sala tańca SDK

(bezpłatne wejściówki do odebrania w SDK)
Natalia Jarząbek- flet,
Damian Świst- obój,
Tomasz Sowa- klarnet,
Konrad Gołda- waltornia,
Małgorzata Wygoda- fagot

Cracow Golden Quintet

powstał z chęci wspólnego muzykowania, podobnych doświadczeń i postrzegania muzyki, a przede wszystkim przyjaźni. Kwintet wykonuje muzykę od epoki klasycyzmu po współczesność oraz aranżacje rozrywkowych przebojów. Dzięki tak szerokiemu spektrum ensemble potrafi oczarować muzyką każdy rodzaj publiczności. Zespół tworzą uzdolnieni młodzi instrumentaliści. Każdy z nich jest laureatem ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów w kategorii solowej, jak również muzykiem orkiestrowym w renomowanych orkiestrach kraju, na przykład Filharmonii Krakowskiej, czy Polskiej Orkiestry Sinfonii Iuventus.

Zespół może pochwalić się ogromnymi sukcesami na arenie międzynarodowej zdobywając pierwsze miejsca na konkursach w Londynie, Madrycie, Rzymie, czy Belgradzie. Ponadto ensemble uzyskał drugie nagrody na prestiżowym konkursie w Dusseldorfie i Atenach.

Kwintet występował w tak prestiżowych festiwalach jak: Alexander Arutiunian International Wind Festival w Armenii, ISA Festiwal w Austrii, XVI Festiwal Młodzi Artyści w Krakowie, XVI Międzynarodowy Przemyski Festiwal Salezjańskie Lato, jak również znamienitych salach koncertowych między innymi Santa Cecilia w Rzymie, Europejskim Centrum Muzyki w Lusławicach, Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie i Filharmonii Krakowskiej.

Zespół posiada w swoim repertuarze wiele kompozycji które stworzone są na podstawie tańców z różnych regionów świata stąd pomysł, by zabrać słuchaczy w muzyczną podróż wraz z brzmieniem instrumentów dętych.