Gwiazdy Jazzu w SDK

AKTUALNOŚCI

WŁODEK PAWLIK TRIO

od 18/03/2018 do 18/03/2018 | 18 marca 2018 godz.19.00
WŁODEK PAWLIK TRIO

18 marca 2018 godz.19.00
WŁODEK PAWLIK TRIO „AMERICA”

Włodek Pawlik - fortepian
Paweł Pańta - kontrabas, gitara basowa
Cezary Konrad - perkusja
cena biletu - 40 zł

http://www.wlodekpawlik.com/ „AMERICA” to  słynny album jedynego w historii polskiego jazzu laureata  Grammy Award i jego Tria. Muzyka zawarta na tej płycie odzwierciedla w metaforyczno- estetycznym kontekście muzyczną wędrówkę Pawlika na przestrzeni ostatnich 3 dekad . Dlatego oprócz typowo jazzowych kompozycji  napisanych w różnym czasie  lecz do tej pory nigdy nie nagranych , usłyszymy na niej motyw z filmu „Wrony” D.Kędzierzawskiej czy motyw „The Office” ze słynnego „Rewersu” Borysa Lankosza.

Pawlik otrzymał m. in. nagrodę za Najlepszą Muzykę Filmową( Złote Lwy) na festiwalu filmowym w Gdyni(2009) , czy też Nagrodę Polskiej Akademii Filmowej „Orły”.

Najstarszy utwór to tytułowa „AMERICA” z 1988 roku, skomponowana w samolocie w drodze powrotnej Artysty z Konkursu Jazzowego im. T.Monka w Waszyngtonie. Ponadto po raz pierwszy Włodek zdecydował się na nagranie na jego autorskim albumie jazzowych transkrypcji   utworów Chopina i Paderewskiego - genialnych polskich pianistów i kompozytorów , którzy posiedli cudowną umiejętność przeobrażania za pomocą muzyki tego co polskie w to co uniwersalne.

Ta muzyka skrzy się różnorodnością i niesamowitą dynamiką oddając bogatą i unikalną osobowość Artysty. Znajdziemy tu dźwięki ze sfery wręcz niebiańskiej ciszy („Nocturne” Paderewskiego) , aby za chwilę poddać się żywiołowi rockowego brzmienia utworu „FUNKY-PUNKY”!

Tego się nie da opisać, tego trzeba posłuchać!!

Na koncercie pojawi się także tytułowy utwór z nagrodzonej Grammy płyty „Night in Calisia” w wersji na trio.