Zapraszamy

             Aktualnosci

            Oferta szkolna

            Festiwal Didura

            Zespoły SDK

            Kino

            Teatr

            Wystawy

            Koncerty

             Galeria

             Sala tańca

            plan sali

            Biuro - kontakt

             

  
 
 

 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nowa strona 2

Sanocki Dom Kultury jest nowoczesną placówką, zajmującą się upowszechnianiem kultury. Ośrodek prowadzi wszechstronną działalność, kierując do odbiorców bogatą ofertę kulturalną.
     Podstawowe założenie programowe instytucji to edukacja poprzez sztukę, realizowana na wielu poziomach – od ruchu amatorskiego, poprzez kontakt z wybitnymi zjawiskami kultury, aż do wyspecjalizowanych form edukacji artystycznej organizowanych w czasie odbywających się w Sanoku ogólnopolskich festiwali.
     Ośrodek prowadzi działalność impresaryjną; cyklicznie odbywają się tu projekcje filmowe, organizowane są wystawy plastyczne, na sanockiej scenie występują zespoły teatralne i muzyczne, a spektakle i koncerty prezentowane są przy wypełnionych po brzegi salach.
     Najbardziej prestiżową imprezą jest Festiwal im. Adama Didura, który nawiązuje do najlepszych tradycji Ziemi Sanockiej i od lat zajmuje ważne miejsce na mapie kulturalnej Polski, a także euroregionu.
     Odrestaurowany kilka lat temu budynek SDK był prezentowany na wystawie zorganizowanej przez międzynarodowe Stowarzyszenie Architektów i Scenografów w Teatrze Narodowym w Warszawie. Obecnie jest to jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w kraju.

Waldemar Szybiak

 
 
wszelkie prawa zastrzeżona (c) waja